Baikerių naktys 2014

 
 

Pastaruosius šešerius metus iš anksto žinau, ką veiksiu paskutinį pavasario savaitgalį. Būtent tuo metu kauniečių moto klubai „Steely Pegasus MC“ ir „Forever Free MCC“ organizuoja mados ir muzikos šventę, geriau žinomą kaip „Baikerių naktys“.

Kadaise pradėtas kaip privalomas „MC“ klubams renginys, kasmet „Baikerių naktys“ vis labiau augo ir gražėjo. Pirmus kartus motociklininkai tik susitikdavo mieste, prie Kauno pilies, ir iškart važiuodavo į Jadagonis. Vėliau buvo nuspręsta daryti dviejų dalių – dieninės ir vakarinės – renginį. Idėja pasiteisino, nes mūsų tautiečiams šventės patinka, tačiau ne visi turi galimybių ar ryžtasi važiuoti į kiek toliau nuo Kauno esančią sodybą.

Dieninė renginio dalis, jau keletą metų, rengiama didelius plotus turinčiame prekybos miestelyje „Urmas“. Didelės erdvės ir asfaltuoti keliukai – puiki vieta moto varžybų organizavimams. Šie metai taip pat netapo išimtimi. Po stunterio Virginijaus Žukausko pasirodymo, į specialiai paruoštą slalomo trasą vienas po kito riedėjo renginio dalyvių motociklai. Išsidalinti prizinį fondą – 5 000 litų – norinčių netrūko. Gretimais vyko „Gražiausio motociklo“ rinkimai.

Prieš kelis metus dieninėje renginio dalyje koncertavo Povilas Meškėla ir berniuko choras „Ąžuoliukas“. Nežinau kiek tas projektas buvo komerciškai sėkmingas, tačiau įspūdį paliko neišdildomą. Gaila, kad šiemet organizatoriai tokiu, kiek neįprastu koncertu nepradžiugino. Bet gal ko nors naujo ir nematyto sulauksime jau kitais metais, nes „Baikerių naktys“ ne šiaip šventė, o roko festivalis.

Vakarinė renginio dalis, kaip ir kasmet, vyko per keliasdešimt kilometrų nuo Kauno esančiuose Jadagonyse. Vieta tarsi sutverta tokioms šventėms – kiek atokiau nuo miesto, bet ne per toliausiai. Aptverta, saugoma didžiulė teritorija, tvenkinys, miškelis ir netoliese tekantis Nemunas.

Jadangonyse kasmet vykdavo dažasvydžio turnyrai ir būdavo renkama „Miss Biker“. Šiemet taip pat visi norintys ir sudarę komandas taip pat galėjo dalyvauti dažsavydžio turnyre ar iš 9 drąsių, iš visos šalies į „Baikerių naktis“ atvykusių merginų rinkti gražiausias, fotogeniškiausias ir t.t. – tradiciniai, įprasti renginiai. Laimei, tą suprato ir organizatoriai, šiais metais pateikę naujų staigmenų.

Pirmą karą šiųmečiame renginyje vyko tarptautinis MMA jiu-jitsu VI kovų turnyras „Baikerių naktys 2014“ taurei laimėti. Smagu, kad į varžybas atvyko ir svečiai iš užsienio, padovanoję žiūrovams nepamirštamą renginį ir bekompromises kovas ringe. Galbūt šios kovos, sulaukiančios nemažai dėmesio, taps dar vienu tradiciniu „Baikerių naktų“ renginiu, o „Baikerių naktų“ taurė – geidžiamu kovotojų trofėjumi?

Tie, kam mieliau vėjas ir laisvė, o ne kruvinos kovos, galėjo dalyvauti pirmą kartą organizuotose motociklų orientavimosi varžybose, vykusiose vaizdingose Jadagonių apylinkėse. Kadangi norinčių buvo palyginti nemažai – apie 20 –, o beveik 30 km trasa – įdomi ir nenuspėjama, su papildomomis užduotimis, galima spėti, jog kitąmet orientavimosi rungtis taip pat bus organizuota, o dalyvių skaičius tik augs. Šiemet tarp nugalėtojų buvo mūsų skaitytojams jau pažįstamas Kupis iš „RoadHogs MC“ bei Marius Šmilas, „Moonlight Knights MC“ prezidentas.

Visus nustebino ir sužavėjo klubo „Nuaras“ parengtų tarnybinių šunų pasirodymas: treniruoti, specialiai parengti keturkojai bičiuliai demonstravo, kaip galima be ginklo, tik „panaudojus šunį“, sulaikyti piktavalį ar jį saugiai „palydėti“ į policijos nuovadą. Tikėtina, kad ne vienam, stebinčiam, ką gali šunys, kilo noras tokį draugą ir sargybinį turėti ir savo namuose.

Muzikinė programa taip pat nenuvylė, nors... kiek nustebino. Koncertą pradėjo dar toli gražu ne visiems žinoma grupė „Tyčia“. Vėliau estafetę perėmė Igorio Berino roko grupė, atgaivinusi senąją „Hiperbolės“ dvasią. Po pertraukėlės savo senomis ir gerai žinomomis dainomis susirinkusius pradžiugino nesenstantis Lietuvos estrados veteranas Stasys Povilaitis. Smagu buvo stebėti, kaip susirinkusieji dainavo kartu su atlikėjais ir ilgai nenorėjo paleisti jų nuo scenos.

Finaliniu šventės akcentu tapo... ne, ne striptizas, nors jis irgi buvo. Finaliniu akcentu tapo „Miss Baiker“ konkurso nugalėtojų apdovanojimai. „Miss biker 2014“ tapo Nr.8 Gintare Zizaitė, Nr. 5 – Juratė Kupčiūnaitė džiaugėsi „1 Vice miss“ titulu, „2 Vice miss“ tapo Nr. 9- Aušra  Pekarskaitė, „Miss foto“ titulu pasipuošė Nr. 1 - Kristina Bagavičiūtė, o daugiausia publikos simpatijų pelnė ir „Miss publika“ tapo Nr6.  – Dorota Šaripa.

Kalbėti apie tai kokios bus jubiliejinės, 10-osios „Baikerių naktys“ dar ankstoka, tačiau septintosios buvo puikios, įdomios, naujos... Tiek organizatoriams, tiek ir sau linkime, kad kitų metų „Baikerių naktys“, kurios įvyks bet kokiu oru, pateiktų dar daugiau naujovių ir staigmenų, o vasaros sutiktuvės Jadagonyse būtų linksmos ir triukšmingos.

 

Tekstas ir nuotraukos V. Misevičiaus

 

Šaltinis:

www.prim.lt