Baikerių naktys 2013 - lietus Lietuvoj

Penkerius metus iš eilės „kaip užsakytais“ orais galėję mėgautis Baikerių naktų organizatoriai ir dalyviai šiemet gavo kovinį krikštą lietumi. Kaip žinia, dar nė vienam motociklininkų renginiui lietus nepridėjo balų, tad ne išimtis ir šis kauniečių Steely Pegasus MC ir Forever Free MCC rengtas festivalis, dėl gamtos padaryto „zapadlo“ kiekybiškai nukentėjęs žiūrovų skaičiumi. Tačiau tie, ko lietus neišgąsdino, kaip visuomet galėjo puikiai praleisti laiką.

Dieninė renginio dalis vyko „Urmo bazės“ teritorijoje, kur esanti ilga tiesi asfalto atkarpa puikiai tinka drago lenktynėms, o išilgai jo besidriekiančios sandėlių rampos idealiai tinka vietoje tribūnų žiūrovams.

Į drago rungtį užsiregistravo keliolika dalyvių su pačia įvairiausia moto technika – nuo sportbaikų iki keturračio, nuo enduro iki lopšiu pabalnotos Honda Valkyrie. 

Tikriausiai nesumeluosiu, kad didžiausiai žiūrovų ovacijų susilaukė legendinio Ploščiaus DNEPR‘o ir daugkartinio Baikerių naktų prizininko Yamaha V-MAX dvikova, kurioje pirmą važiavimą užtikrintai laimėjo tarybinis „motopasididžiavimas“. Tiesa, antrąjį važiavimą sėkmė lydėjo „japoną“.

Apskritai, pliaupiantis lietus ir šlapia asfalto danga pažėrė nemažai netikėtumų. Kai kurie dalyviai tiesiog negalėjo tinkamai išnaudoti savo technikos galimybių – pavyzdžiui, monstro Suzuki M109 galinis ratas, vairuotojui atsukus akceleratoriaus rankeną, praslysdavo važiuojant bet kuria pavara. Labiau lenktynėse įgudę britvistai prieš startą pasvilindavo galinę padangą, tačiau nei vienas jų į finalą taip ir nepateko.

Netikėtai finale greičiausias buvo enduro klasės Aprilia Caponord, kurios vairuotojas Jonas susišlavė 1500 Lt pagrindinį prizą. Antras liko Vilkai MCC atstovas Domas, vairavęs 1200 kub. cm Suzuki Bandit. Jam atiteko 1000 Lt prizas.

Kovoje dėl trečios vietos susikovė jau minėtas V-MAX ir Kawasaki VN 1500. Kadangi pastarasis startavo per anksti, trečiosios vietos nugalėtojo titulas ir 500 Lt prizas atiteko Yamahos vairuotojui Laimonui. Beje, jei nieko nepainioju, šituo pačiu motociklu vilnietis Prosas jau yra laimėjęs keletą titulų Baikerių naktyse ir ankstesniaisiais metais.

Iškart po drago rungties apdovanojimų rengininio vedėjas pakvietė visus prie scenos rinkti „gražiausio motociklo“. Matyt, dėl kaip tik tuo metu užėjusio smarkaus lietaus šuoro, rinkimai įvyko itin žaibiškai. Vos spėjau atbėgti įamžinti nugalėtojo motociklo, kuriuo tapo marijampoliečio neatpažįstamai perdarytas, eee... berods, HD V-ROD.

Reikia pripažinti, kad kūrinys tikrai įspūdingas, tačiau visiškai nepritaikytas važiuoti šlapia danga - buvo gaila stebėti kiaurai permirkusį jo vairuotoją, kuriam platus it volas motociklo galinis ratas vandenį pylė tiesiai ant nugaros ir po sėdimąja kūno vieta.

Toliau programoje laukė tokiu pat „blitz“ principu surengtos motociklų garso matavimo varžybos. Šiemet jose dalyvių buvo kur kas mažiau negu pernai, tačiau triukšmo užteko, kad pradėtų skaudėti ausis visiems arti stovėjusiems.

Išmatavus decibelus paaiškėjo, kad sunkiausiai techninę apžiūrą turėtų praeiti kaunietis Koma – jo „kaukolociklas“ Hoss Boss išspaudė 151,5 dB. Antrasis liko visiškai nekaltai atrodantis HD Dyna, nusileidęs vos 0,9 decibelo.

Čia pirmosios dalies rungtys ir baigėsi. Organizatoriai dar pademonstravo dosnumą grąžindami pinigus šimtui bilietus į vakarinę dalį pirkusių dalyvių, ir netrukus motociklų kolona pajudėjo link Jadagonių.

Pakeliui laukė dar viena atrakcija, kuria pasinaudoti galėjo visi – nemokama galimybė išbandyti Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasą. Ir nepaisant lietaus bei to, kad renginyje beveik nebuvo dalyvių su žiediniais motociklais, mano nuostabai atsirado ir tokių, kurie entuziastingai pasinaudojo galimybe prasukti ratuką profesionalia lenktynių trasa.

Vakarinėje renginio dalyje, kuri nuo 2009 metų vyksta toje pačioje vietoje Jadagonių stovyklavietėje, viskas vyko pagal įprastą scenarijų – plieniniai žirgai paliekami „ganytis“ stovyklos pakraščiuose, o po patrankos šūvio baikeriai kimba į sunkią kovą su prekybininkų alkoholio bei maisto atsargomis. 

Klubams priklausantys baikeriai tradiciškai galėjo susigrumti komandiniame dažasvydžio turnyre, na o likusieji scenoje vėl išvydome „Miss Biker“ rinkimus, grupių Bon Jeans, Poliarizuotų Stiklų, Thundertale, Igorio Berino grupės pasirodymus. Ir taip, be abejo – jau renginio vizitine kortele tapusį itin drąsų striptizą. Na, ties šia vieta jau gali aplankyti ir deja vu... Nepagalvokite, kad skundžiuosi, bet Baikerių naktų vakarinei daliai kitais metais galbūt jau praverstų ir šiokių tokių naujovių įvedimas. 

Apibendrinant renginį – pagarba organizatoriams už įdėtą darbą ir linkėjimai visiems „necukriniams“ baikeriams :) .

Daugiau foto: http://www.motomanai.lt/p-media.172a8.Renginiai.html 

Paskelbė: Saulius

 

Šaltinis:

www.motomanai.lt