Apie lietų arba Baikerių naktys 2013

Lietus – kritulių rūšis, kai iš debesų į Žemės paviršių krinta atskiri vandens lašai (paprastai 0,6–3 mm dydžio). Lietus, kurio lašeliai mažesni nei 0,5 mm vadinamas dulksna. Lietus yra labai svarbus hidrologiniame cikle, kurio metu drėgmė iš vandenynų garuoja, formuojasi į debesis ir krinta atgal į Žemę, iš kur šaltiniais ir upėmis grįžta į vandenynus.

Kam nors gali kilti klausimas – prie ko čia lietus? Tiesiog pirmą kartą per Baikerių naktis gamta nusprendė patikrinti į renginį besirenkančius žmones ir šeštadieniui pasiuntė jiems lietų. Aišku, tai turėjo įtakos daliai žiūrovų, organizatoriams teko koreguoti planus, bet kartu lietus „patikrino“ į „Baikerių naktis“ suvažiavusius vyrus ir moteris, kurie dar kartą įrodė, kad gamtoje nebūna blogo oro, jeigu teisingai pasirenki aprangą.

Jau nuo pietų Kaune, Urmo prekybos miestelyje burzgė motociklai. Ten vyko tradicinėmis tapusios motociklų drago rungtinės. Taip pat buvo renkamas gražiausias ir triukšmingiausias motociklai. Aišku, pliaupiant lietui, dieninės dalies žavesys kiek nublanko, bet situacija į gerą pasikeitė tik pasiekus Jadagonis – tradicine „Baikerių naktų“ šventės vietą. Ne, lietus nesiliovė, tačiau čia jo keliamus nepatogumus nustelbė gera nuotaika ir žmogiška šiluma.

„Steely Pegasus MC“ ir „Forever Free MCC“ pasirūpino, kad visi atvykę į renginį, būtų pasitikti su „duona ir druska“. Tai buvo tarsi pirmas žingsnis į ilgą ir linksmą šventę, kuriai negalėjo sutrukdyti jokie lietūs.

Tarsi nujausdami, organizatoriai iš vakaro sustatė palapines, kuriose jaukiai prisiglaudė renginio svečiai. Beje, palapinių reikėjo tik pradžioje, kol prasidėjo pati vakarinė dalis, o jau tada… Po pirmųjų muzikos akordų vis daugiau renginio svečių kilo už stalų ir traukė prie scenos.

„Bon Jeans“, „Miss Baiker 2013“ dalyvės, vėl „Bon Jeans“….

Panašu, kad lietus labiausiai pakenkė „Miss Baiker“ konkursui. Paprastai scenoje būdavo 10-12 merginų, tačiau šį kartą žiūrovai išvydo tik 6 gražuoles… Kita vertus, ir jas galima suprasti. Jeigu visi kiti renginio svečiai nuo lietaus apsisaugojo tinkamais drabužiais, tai tik su maudymosi kostiumėliais scenoje pasirodžiusios merginos tokios galimybės neturėjo… Nors, mažiau pretendenčių, mažiau konkurencijos. Užbėgant įvykiams už akių galima pasakyti, kad šį kartą apdovanotos buvo visos konkurso dalyvės. To „Baikerių naktų“ žiūrovai dar nebuvo matę…

„Baikerių naktys“ nuo pat pradžių garsėjo savo koncertais, tad ir šį kartą žiūrovai nebuvo nuvilti, nes po „Bon Jeans“ į sceną užlipo pastaruoju metu sėkmingai ir daug koncertuojantys „Polerizuoti stiklai“. Senos dainos, naujos dainos – visas jas žiūrovai mokėjo mintinai ir dainavo kartu su muzikantais.

Žinojote, kad grupė groja net nuo 1986 m. ir pirmuosius albumus išleido vinilinėse plokštelėse? Tikėtina, kad kai kurie šventės dalyviai tada net nebuvo gimę, tad dar džiugiau, kad veteranai savo užsidegimu ir energija lenkia ne vieną, gerokai jaunesnį, kolektyvą.

Grupė „Thundertale“ groja trumpiau, tačiau, panašu, kad šie vyrukai koncertuos ne vieną dešimtmetį, o tą dieną, kai muzikantai baigs savo aktyvią karjerą, juos visi prisimins kaip „Baikerių naktų“ himno autorius. Juolab, kad himną kartu su šia grupe atlieka ir vienas iš renginio organizatorių – Saulius.

Finaliniu vakaro akordu tapo… ne, ne „Miss Baiker“ išrinkimas, nors ir tai buvo svarbus, jaudinantis, o kai kam – nepaprastai ypatingas momentas. Juk nuo šio savaitgalio iki pat kitų „Baikerių naktų“, kaunietė Indrė bus tituluojama „Miss Baiker“. Gal tai – pirmas nedidelis, bet svarbus žingsniukas, siekiant didesnių aukštumų pramogų ir grožio pasaulyje? Bent jau mes jai to labai linkime.

Finaliniu vakaro akordu tapo legendinės grupės „Hiperbolės“ lyderio Igorio Berino ir jo naujos grupės pasirodymas. Dainos, kurias iki šiol absoliuti dauguma renginio svečių girdėjo tik įrašuose, vėlų šeštadienio vakarą skambėjo gyvai. Panašu, kad muzikantai sugrojo beveik visą savo repertuarą, nes jų pasirodymas, su nedidele pertrauka, truko labai ilgai… Talentas, kai jis yra, niekur nedingsta. Ir visai nesvarbu, kiek tau metų, svarbu, kad sugebi rasti kelią į klausytojų širdis…

Panašu, kad tai pavyko ne tik muzikantams, bet ir renginio organizatoriams, kurie kitais metais, paskutinį pavasario savaitgalį, tikėtina, vėl visus sukvies į Jadagonis. Juolab, kad šie metai parodė, jog nėra blogo oro….

 

Šaltinis:

www.autobanas.lt