Baikerių šventėje pasirodys garsi Danijos grupė „Royal Hunt“

Nuo 2008 metų tradiciškai paskutinį gegužės savaitgalį organizuojamas baikerių renginys “Baikerių naktys” šiemet minės savo 5-erių metų jubiliejų ir paruošė išties ypatingą dovaną muzikos gerbėjams – festivalio scenoje pasirodys seniai mūsų šalyje laukti danų progresyvaus roko atstovai “Royal Hunt”. Koncertas “Baikerių naktyse” yra įtrauktas į naujausio grupės albumo “Show Me How To Live” pristatymo pasaulines gastroles, kurių metu kolektyvas aplankys Japoniją, Korėją, Rusiją, Graikiją, Daniją, Ispaniją, Italiją, Vengriją, Portugaliją ir daugelį kitų šalių. Pasaulinį pripažinimą pelniusiems ir daugiau nei milijoną įrašų visame pasaulyje pardavusiems “Royal Hunt” šis koncertas bus pirmas Lietuvoje.

Kauno baikerių klubų “Forever Free MCC” ir “Steely Pegasus MC” projektas “Baikerių naktys” per penkerius metus iš įprastos šventės išaugo į tikrą roko festivalį, kuriame dalyvauja visas būrys tiek pradedančių grupių, tiek gerai žinomų Lietuvos roko scenos vilkų, tokių kaip Povilas Meškėla ir “Rojaus Tūzai”, “Thundertale”, Jeronimas Milius su “Soul Stealer” ir daugelis kitų.

Festivalis tradiciškai vyksta stovykloje “Pušynas” Jadagonyse (Kauno rajone) ir turi didelį savo ištikimų draugų ir gerbėjų būrį. Renginys kasmet pritraukia vis daugiau svečių tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio šalių, kuriuos žavi puiki šventės vieta, natūrali gamta ir užburia tikra baikeriška dvasia bei nesuvaržytu bendravimu.

Festivalis neapsiriboja vien muzika – dienos metu tradiciškai organizuojama sendaikčių ir antikvarinių daiktų mugė bei rengiamos motociklų drago lenktynės. Šiais metais “Baikerių naktys” kviečia paminėti savo 5-erių metų jubiliejų kartu su “Alive Way”, “Thundertale”, “Bon Jeans” („Bon Jovi“ dainų projektas), “Poliarizuotais stiklais”, gražiausios “Miss Biker – 2012” rinkimais bei ypatingais renginio svečiais – grupe “Royal Hunt”.

Progresyvaus roko grupę “Royal Hunt” 1989 metais Danijoje įkūrė talentingas klavišininkas Andre Andersenas. Menininką nuo vaikystės įkvėpė Mozarto, Paganinio ir kitų klasikų šedevrai, tačiau patiko ir tokių roko gigantų kaip “Deep Purple”, “Yes”, “Rush”, “Queen” ir “Saga” muzika, tad visa “Royal Hunt” kūryba žavi meistriška progresyvaus metalo ir melodingosios klasikos sinteze.

Sėkmės grupei ilgai laukti nereikėjo – jau debiutinis albumas “Land Of Broken Hearts” 1992 metais buvo išleistas ne tik Skandinavijoje, bet ir Amerikoje bei Japonijoje. Tačiau pasaulinį pripažinimą “Royal Hunt” pelnė į savo gretas pasikvietusi amerikietį vokalistą D.C. Cooperį ir kartu su juo 1995 metais įrašiusi albumą “Moving Target”, kuris sulaukė itin gerų kritikų vertinimų, o Danijoje buvo nominuotas vietiniam “Grammy” apdovanojimui kategorijoje “Geriausias roko albumas”.

Toliau sekė konceptualus diskas “Paradox” (1997 m.), savo religine tematika išprovokavęs daugybę diskusijų, tačiau dar daugiau teigiamų recenzijų. Grandiozinės sėkmės albumas sulaukė ir Japonijoje, kurioje grupė “Royal Hunt” jau du dešimtmečius itin mėgstama ir laikoma kultine. Tūkstantmečio pabaigą kolektyvas pažymėjo dideliu pasauliniu koncertų turu, kuriam pasibaigus muzikantai įgyvendino išties ambicingą projektą – vienas po kito pasirodė trys diskai, kuriuos vienijo bendra tema - amerikiečių fantastikos klasiko Ray Bradbury kūrinys “Marso kronikos”.

Nors po kiekvieno albumo grupė leidosi į ilgalaikius gastrolinius turus, tačiau produktyvumo ir kūrybos jai išties galima tik pavydėti – per savo karjerą “Royal Hunt” išleido 11 studijinių albumų ir 13 singlų, rinkinių bei koncertinių diskų. “Karališkieji medžiotojai” yra pardavę daugiau kaip milijoną savo įrašų ir drąsiai gali didžiuotis savo ištikimų gerbėjų būriu įvairiose pasaulio šalyse.

Žinomos grupės istorijoje būta ir reikšmingų jos sudėties permainų – 1998 metais vokalistas D.C.Cooperis pasitraukė iš kolektyvo veiklos ir jo vietą užėmė Johnas Westas, 2007-aisiais jį pakeitė ir prie mikrofono stojo Markas Boalsas. Tačiau praėjusių metų rudenį daugelio gerbėjų ir koncertų organizatorių prašymu į “Royal Hunt” sugrįžo amerikietis D.C. Cooperis ir kartu su grupe įrašė naujausią grupės albumą “Show Me How To Live”.

Šis albumas apibūdinamas kaip labai melodinga, kupina kūrybingų aranžuočių ir puikios kokybės muzika, kuri turėtų patikti visiems tiek neoklasikinės, tiek progresyvios muzikos gerbėjams.

 

Šaltinis:

www.lrytas.lt