Baikerių naktys 2011 m.

Moto visuomenė ir jai prijaučiantieji žino, kad tradiciškai pavasaris išlydimas baikerių klubų „Steely Pegasus MC" ir „Forewer Free MCC" organizuojamame renginyje „Baikerių naktys".

Šie metai ne išimtis - daugybė plieninių žirgų savininkų paskutinį gegužės savaitgalį susirinko Kaune. Pasak organizatorių, preliminariai šiemet renginys sulaukė gerokai daugiau žiūrovų negu pernai.
Dangus buvo permainingas - buvo galima bet kurią akimirką tikėtis lietaus. Antrus metus iš eilės organizatoriai visus surinko „Urmo" prekybos miestelyje, kur vyko pirmoji renginio dalis. Džiugu, kad šiais, dar ne pačiais geriausiais laikais, kiekvienas, atvykęs į renginį motociklu ir planuojantis būti vakarinėje dalyje, gavo po 10 l kuro.

Panašu, kad papildyti svečių kuro atsargas taip pat tampa gera „Baikerių naktų" tradicija. Belieka tikėtis, kad ši tradicija gyvuos, bent jau kol gyvenimas Lietuvoje nepagarės. 
Šiemet organizatoriai pagalvojo ir apie tuos, kurie patys nevairuoja jokių transporto priemonių - nuo Kauno pilies kursavo specialus autobusiukas. 
Susirinkusiesiems koncertavo Donatas Montvydas. Atvykusieji motociklais galėjo išmėginti jėgas figūrinio važiavimo rungtyje. Norinčiųjų buvo daug, nes nugalėtojo laukė solidus prizas.

Šiemet, kaip ir prieš metus, geriausiai sekėsi Prosui iš klubo „J.D.S. MCC", antrasis buvo Edmundas iš kariškių klubo „Perkūnas MCC", trečiasis - Ploščius iš „Viesulai MCC". 
Įdomi detalė. Praėjusiais metais po Proso pergalės kilo ginčai dėl jo motociklo „Yamaha V-Max", kuris esą labiau „britva" negu „čioperis". Šiemet, norėdamas išvengti panašių diskusijų, Prosas į renginį atsivežė pažymą, kurioje parašyta, kad jo motociklas - „čioperis".

Vakarinė renginio dalis tradiciškai vyko Jadagonyse, tradiciškai ji buvo pradėta prieš porą metų padovanotos patrankos šūviu, ir, tradiciškai, pagrindinis šventės akcentas buvo „Mis Baiker 2011" konkursas.

Savo sugebėjimus ir puikias figūras susirinkusiesiems rodė atranką perėjusių specialiai renginiui pasiruošusių merginų. Kiekvienas jų pasirodymas sulaukdavo didžiulių publikos ovacijų. Siekiant konkursą padaryti maksimaliai objektyvų, rinkti buvo patikėta susirinkusiems klubams - jie pildė biuletenius. Beje, kaip ir pernai, balsavimo biuletenį gavo ir renginį įamžinę fotografai. 
Užpernai dėl „Mis baiker" karūnos kovoje 9 merginos, pernai jėgas nusprendė išbandyti 12, šiemet jų buvo 10. „Mis baiker 2011" ir „Mis Publika" tapo Jūratė Kupčiūnaitė, antra - Indrė Mažionytė, trečia - Simona Šalnaitė.

„Mis Foto" titulu šiemet džiaugėsi Dovilė Pajerskaitė.
„Misės" buvo pagrindinis renginio akcentas, tačiau tai nebuvo vienintelė pramoga. Kol vieni stebėjo merginų pasirodymus, kiti galėjo susikauti dažasvyžio turnyre. Šiemet įnirtingose kautynėse visus varžovus „sušaudė" „Iron Wings MCC", antri buvo ukmergiškiai „Blitzkrieg MCC", trečia vieta turėjo tenkintis merginų komanda „Puma".
Pasilaksčius po miškus buvo galima išmėginti jėgas laužiant rankas: organizatoriai specialiai priešais sceną pastatė rankų laužimo stalą. Tiesa, ši rungtis buvo „saviveiklinė", skirta tiems, kuries norėjo išmėginti rankos tvirtumą.

Nuo pat vakaro pradžios netilo gyva muzika. Iš pradžių koncertavo kylančios žvaigždės - „Welkam" ir „Alive Way". Smagu, kad pasirodymui kviečiami ne tik grandai, bet ir palyginti jaunos grupės. 
Kiek netikėtai, nesulaukus vakaro, kai paprastai muzika „sunkėdavo", scenoje pasirodė „Bon Jeans" projektas ir legendinės „Katedros" muzikantai. Vėliau žiūrovų kraują kaitino dvi žavios merginos iš „VIG Roses".
Bene didžiausia staigmena - bendras „Thundertale", Povilo Meškėlos ir „Forewer Free MCC" nario Sauliaus pasirodymas.

Vėliau scenoje liko vieni „Thundertale", kurių dainas susirinkusieji dainavo kartu su muzikantais. Kadangi ši grupė - baikeriškų renginių senbuvė, „Thundertale" dainos buvo traukiamos ir nuo ankstyvo ryto - puikios renginio dalyvių nuotaikos nesugadino ir paryčiais prasidėjęs lietus. Kita vertus, atvykusiems motociklais tai buvo proga ilgiau užtrukti Jadagonyse.

Paskutiniai,pakeitę dvi aistringas striptizo šokėjas, jau gerokai po vidurnakčio, scenoje pasirodė „Rojaus tūzai" su Povilu Meškėla.

Tradicinės „Baikerių naktys" tradiciškai baigėsi tik paryčiais. Baigėsi, kad po metų vėl visus sukviestų kartu išlydėti pavasario ir pasitikti nors ir nelabai ilgą, bet laukiamą vasarą.

Nuotraukos Audriaus Venteraičio, Regimanto Kanclerio, V. Misevičiaus
Tekstas V. Misevičiaus

Šaltinis:

www.autoreviu.lt