Tradicinė pavasario išlydėtuvių šventė – „Baikerių naktys“

Štai jau trečius metus iš eilės paskutinį gegužės savaitgalį Lietuvos ir kaimyninių šalių baikeriai ir moto bendruomenės nariai rinkosi į Kauną. Čia motoklubai„STEELY PEGASUS MC" ir „FOREWER FREE MCC" pradėjo „Baikerių naktis" - pusę metų ruoštą ir planuotą šventę.

Šių metų renginys gerokai skyrėsi nuo dviejų ankstesnių. Šiemet baikeriai rinkos ne prie Kauno pilies, o „Urmo" prekybos miestelyje. Taip buvo padaryta, nes prie Kauno pilies mažoka vietos ir šventės miestiečiams ten surengti nepavyktų.

Be to, ankstesniais metais visi mieste tik suvažiuodavo ir judėdavo į pagrindinę šventės vietą, o šiemet, norint renginį padaryti patrauklesnį ir įdomesnį kuo daugiau kauniečių ir miesto svečių, renginiai vyko mieste. Įvertindami tai, kad šalyje sunkmetis ir ne visi gali leisti tolimas keliones, organizatoriai visiems, į šventę atvykusiems motociklais, pripylė po 10 litrų kuro. Pasak „STEELY PEGASUS MC" prezidento Virgio, tai buvo maloni rėmėjų staigmena. Beje, planuojama, kad nuo šiol „Baikerių naktis" pradės automobilių parodos, šventinės mugės ar panašūs platesnei visuomenei skirti renginiai.

„Urmo" teritorijoje veikė sendaikčių mugė, stovėjo senovinė technika, baikeriai išbandė savo jėgas neįprastose čioperių drago lenktynėse. „FOREWER FREE MCC" prezidentas Adas autoreviu.lt sakė, kad čioperių dragas - gana sudėtingos varžybos, tad prizai taip pat buvo įspūdingi. Pirmąją vietą laimėjo Romualdas Venckevičius iš klubo „J.D.S MCC", antras - Stasys Novošinskas iš klubo „Aliens MC", trečias - Saulius Kirvelaitis iš klubo „Vilkai MCC".

Po pirmosios dalies šventės dalyviai, išsirikiavę kolona, patraukė į Jadagonis, kur vyko šventės vakaro dalis. Praėjusiais metais telšiškiai „Sharks" padovanojo klubui „FOREWER FREE MCC" tikrą patranką, tad nuo praėjusių metų „Baikerių naktys" prasideda patrankos šūviu.

Susirinkusiųjų laukė staigmenos. Organizatoriai, matydami, kad „Baikerių naktų" populiarumas auga, šiemet nusprendė surengti ne šiaip koncertą, o roko festivalį - šiemet scenoje pasirodė net 5 jaunos, platesnio pripažinimo sulaukiančios grupės: „Welkam", „Flame in the dark", „24 for 7", „Serum", „Alive way". Organizatorių teigimu, per pirmąjį renginį sukviesti tiek grupių būtų buvę sunku, tačiau dabar, kai „Baikerių naktys" tampa žinomesnės, o žiūrovų skaičius kasmet auga, yra minčių baikerišką šventę paversti dviejų dienų roko festivaliu. Žinoma, kol kas tai tik planai ir, kaip bus kitąmet, dar sunku pasakyti, tačiau mintis tokia yra. Juo labiau, kad jaunų, gabių, perspektyvių, tik ne visada vietą scenoje gaunančių grupių yra tikrai nemažai.

Jaunosios grupės scenoje pasirodė pirmojoje vakaro renginio dalyje, o po pertraukos susirinkusiesiems koncertavo tokie scenos grandai kaip „Thundertale" ir „Rojaus tūzai" su Povilu Meškėla. Beje, kartu su pastaraisiais scenoje pasirodė ir Jeronimas Milius. Įspūdingas gyvos muzikos koncertas baigėsi tik vėlai naktį.

Žinoma, muzika nebuvo vienintelė vakaro pramoga. Kaip ir pernai, vyko dažasvydžio turnyras, kuriame galėjo dalyvauti visi norintieji. Tereikėjo sudaryti trijų žmonių komandą. Šiemet, berods pirmą kartą per renginių istoriją, buvo net dvi merginų komandos. Šį kartą varžybose nugalėjo Luko komanda, antri liko „Motobroliai RC", trečia vieta atiteko „Strangers MC" ir ketvirtąją užėmusios prizais džiaugėsi „Strangers MC" palaikančių merginų komanda.

Ir tai dar ne viskas. Kiekvienas baikeriškas renginys turi savo akcentą. „Baikerų naktų" „vinis" - „Mis baiker" rinkimai. Pernai dėl „Mis baiker" karūnos kovoje 9 merginos, šiemet savo jėgas nusprendė išbandyti 12.

Įdomus faktas - iš visų 12 merginų tik viena - Liucija iš „Vėjų Laumių", - yra tikra baikerė ir važinėja motociklu. Beje, užbėgant įvykiams už akių, - Liucija tapo pirmąja „Vice mis".

„Mis" rinkimas sulaukė didžiulio žiūrovų susidomėjimo ir pritarimo. Merginos scenoje pasirodė vilkinčios bikinius, dėvinčios specialiai šiai šventei pasiūtus odinius drabužius, atsakė į suktus vedėjo klausimus ir stengėsi pavergti publikos širdis. Nepaisant to, kad į vakarą oras kiek atvėso, merginos neskubėjo rengtis ir iki pat vėlyvo vakaro vilkėjo ganėtinai atvirus kūno formas išryškinančius odinius drabužius.

Kadangi visos 12 merginų buvo žavios ir gražios, iki pat renginio pabaigos buvo neaišku, kuri jų šiemet taps „Mis baiker". Spėlionės dėl nugalėtojos paaštrėjo, kai scenoje liko tik 5. Aistras dar labiau kurstė renginio vedėjas, žinantis žiuri narių sprendimus, tačiau neskubantis jų skelbti. Galiausiai, kai minios nekantravimas pasiekė kulminaciją, buvo paskelbtos nugalėtojos. „Mis baiker" šiemet tapo Marija Vorobjova, pirmąją „Vice mis" tapo minėta Liucija Alksninytė iš „Vėjų Laumių", antrąją „Vice mis" buvo išrinkta Agnė Švailaitė, trečiosios „Vice mis" titulu džiaugėsi Gintarė Kvedaraitė. Dar buvo išrinkta „Mis publika" ir „Mis foto".

Dar viena renginio naujiena - „Mis foto" rinko ne žiūri komisijos nariai, o renginį įamžinę fotografai. Jų nuomonė buvo kaip niekad vieninga - nugalėtojos juosta pasipuošė Sandra Paulauskaitė. Be to, šiemet, pirmą kartą tokių renginių istorijoje, prizą „Mis foto" įsteigė portalas autoreviu.lt. Žadėti, kad tai taps tradicija, dar anksti, tačiau pradžia yra.

„Mis publiką", kaip ir prieš metus, išrinko žiūrovai. Žiūrovų simpatijas iškovojo Inga Jankauskaitė.

Tradiciškai apie vidurnaktį scenoje pasirodė striptizo šokėjos. Šių metų programa buvo tikrai ne eilinė ir paliko gilų įspūdį ne vienam žiūrovui. Deja, nuotraukų iš šios renginio dalies nebus, nes prieš merginų pasirodymą buvo perspėta, kad jų negalima fotografuoti.

Renginys baigėsi... sekmadienį į pavakarę. Nebebuvo jokių pasirodymų, tad susirinkusieji džiaugėsi ryto sriuba ir vasarišku oru. Norintieji galėjo pasimėgauti pirtimi ar pasipliuškenti stovyklos teritorijoje esančiame tvenkinyje. Visi sutarė, kad šventė pavyko, tad namo skubėti nesinorėjo.

Žinoma, anksčiau ar vėliau, teko palikti jaukią stovyklą. Bet palikti tik tam, kad kitais metais paskutinį gegužės savaitgalį vėl čia susirinktų.

Nuotraukos R. Kanclerio, V. Misevičiaus

Tekstas V. Misevičiaus

Šaltinis:

www.autoreviu.lt